Jakie koszty ponosi Kierowca Bolta?

Wciąż rośnie zainteresowanie aplikacją Bolt wśród Pasażerów i Kierowców, ze względu na liczne zalety tego typu usługi oraz dużą wygodę. Praca jako Kierowca Bolta wydaje się niezwykle atrakcyjna, jednak wiąże się z kosztami, jakie należy ponieść, podejmując się tego typu zajęcia. W zależności od indywidualnych preferencji – decyzji o założeniu własnej działalności gospodarczej lub dołączenia do partnera flotowego i rozliczeniowego – ich wysokość może się znacznie różnić.

Założenie własnej działalności gospodarczej

Jedną z opcji zostania Kierowcą Bolta jest założenie własnej działalności gospodarczej. Taka decyzja wiąże się z koniecznością regularnych opłat m.in. comiesięcznych składek na ZUS oraz podatku dochodowego. Usługa przewozu osób TAXI jest objęta podatkiem w wysokości 8% VAT. Nie należy także zapominać o dodatkowych kosztach na rzecz firmy Bolt, związanych z usługą pośrednictwa między Kierowcą a Pasażerami. Od kwoty przejazdów firma Bolt pobiera należną jej prowizję, jednak za usługę pośrednictwa należy także doliczyć dodatkowy VAT w wysokości 23%. Mając własną działalność, można odpisać sobie część kosztów i znacznie zredukować wysokość comiesięcznych opłat. Koszty uwzględniają bowiem wszystkie wydatki, udokumentowane w formie faktury na daną działalność i pozwalające firmie osiągnąć przychód. W koszty można wliczyć faktury m.in. za paliwo, naprawy czy płyny niezbędne do prawidłowego funkcjonowania samochodu. Wiele firm decyduje się także na usługę biura rachunkowego, które zajmuje się całą księgowością danej działalności oraz doradztwem w tej dziedzinie. Miesięczna cena takiej usługi to około 200-300 zł, niemniej można tę kwotę uwzględnić w kosztach na rzecz firmy.

wlasna dzialalnosc gospodarcza
Własna działalność gospdoarcza to szereg obowiązków.
wlasna dzialalnosc co musi robic przedsiebiorca

Własna działalność wymaga także posiadania samochodu, pełniącego funkcję taksówki. W tej sytuacji można specjalnie zakupić samochód do tego celu, wynająć go lub zdecydować się na leasing. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, dlatego przedsiębiorcy muszą samodzielnie wybrać najkorzystniejsze dla nich rozwiązanie. Nie można jednak zapominać o tym, że samochód, służący do przewozu osób TAXI musi spełniać odpowiednie wymagania pod względem technicznym oraz być prawidłowo oznaczony. Kierowca musi także wyrobić niezbędne dokumenty dla siebie i samochodu, które umożliwią legalną i bezpieczną usługę. Do takich dokumentów należy m.in. wypis z licencji TAXI.

Podjęcie współpracy z partnerem flotowym i rozliczeniowym

Założenie własnej działalności gospodarczej nie jest obowiązkowe w przypadku Kierowców Bolta, Ubera i FreeNow, ponieważ zamiast tego mogą oni podjąć współpracę z rekomendowanym partnerem flotowym i rozliczeniowym. Partner zajmuje się wszystkimi sprawami formalnymi, w tym księgowością i administracją, a dzięki podpisaniu umowy zlecenie Kierowcy należą się świadczenia zdrowotne. Oprócz formalności partner flotowy umożliwia także wynajem lub wypożyczenie samochodu firmowego, odpowiednio przystosowanego do usługi przewozu osób. Pozwala to na dużą oszczędność w przypadku rozpoczęcia swojej kariery jako Kierowca. Dostaje on bowiem stosunkowo nowe, w pełni sprawne i zadbane auto o wysokim standardzie, dzięki czemu po rejestracji Kierowca może szybko przystąpić do pracy. Dla Kierowców, którzy chcą wykonywać kursy własnym samochodem, partner oferuje rozliczanie faktur za paliwo. Podjęcie współpracy z partnerem flotowym i rozliczeniowym (na przykład z DEPartner) pozwala na zminimalizowanie formalności oraz uniknięcie wstępnych kosztów, jednak wiąże się z koniecznością regularnych opłat na rzecz partnera, będących kosztami współpracy oraz dodatkowo za wynajem lub wypożyczenie samochodu firmowego.

Taksówka bolt

Kierowca Bolta – wymagania

Bez względu na to, czy Kierowca zdecyduje się założyć własną działalność, czy dołączyć do zespołu partnera, musi on spełniać poniższe kryteria:
– ukończony 20 rok życia;
– posiadać prawo jazdy kat. B od co najmniej roku;
– posiadać zaświadczenie o niekaralności (koszt zaświadczenia w wersji papierowej to 30 zł, natomiast w elektronicznej – 20 zł).

Wybierz DEPartner na swojego partnera flotowego i rozliczeniowego, aby cieszyć się miłą atmosferą współpracy i czerpać przyjemność z jazdy, a przy tym zarobić naprawdę dobre pieniądze jako swój własny szef!

bolt uber partner krakow malopolska bolt krakow uber krakow
Uber i Bolt Partner Kraków
tarnow bolt uber partner taxi tarnow praca jako kierowca
Uber i Bolt Partner Tarnów
uber bolt partner rzeszow
Uber i Bolt Partner Rzeszów
Zacznij jeździć i zarabiać!
Wprowadzenie swoich danych zajmie Ci tylko 60 sekund